לזכור איפה הייתי בזמן הפיגוע…

זזה הנושא של השרביט החם השבוע.

לי דווקא הכי זכור הפיגוע במגדלי התאומים.

התגוררתי אז בארה״ב בחוץ המזרחי (אטלנטה), והמנהל שלי שגר לידי היה נותן לי טרמפ לעבודה כל בוקר. לכן לשנינו יצא להגיע יחד לעבודה – ולעבור ליד הטלוויזיה שהיתה מותקנת בקומה שלנו בקפיטריה. בשעה שבה נסנו, קצת לפני 9:00, המטוס הראשון כבר פגע במגדל הצפוני, אבל לא היה ברור למה זה קרה, והשדרנים של החדשות חשבו שמדובר על תאונה בשלב זה.

הלכנו למקומות הישיבה שלנו ואני ניסיתתי להכנס לאינטרנט כדי לבדוק מה נכתב על הנושא, אבל לא הצלחתי להתחבר. בהתחלה חשבתי שאולי היה עומס על הרשת בגלל המצב ובגלל זה לא הצלחתי להתחבר, אבל בדיעבד שאלתי את עצמי האם אולי זה היה מכוון (ובמיוחד כי האיזור שלנו בקומה היה מוקדש לנו הישראלים, שמבחינת ארה״ב אנחנו זרים).

כמה דקות אחר כך כבר היו צעקות מכיוון הטלוויזיה – המטוס השני פגע במגדל הדרומי ואז כבר היה ברור שמשהו חריג קורה ושלא מדובר על ״סתם״ עוד תאונה, ורובנו נשארנו צמודים לטלוויזיה לאורך כל היום. יש לי רושם שהאינטרנט גם הוא חזר בשלב מסוים ויכולנו לקרוא פרשנויות.


למרות שגם ברצח רבין היתה לי קצת פאדיחה.

בדיוק התחלתי ללמוד לתואר ראשון בב״ש, וכמי שגרה בירושלים העדפתי לנסוע לב״ש במוצ״ש כדי לא לאחר להרצאה שהיתה לי בראשון ב 8 בבוקר.

יצאתי מירושלים הרבה לפני ההפגנה, ובגל שהייתי עייפה הלכתי לישון מוקדם בלי לצפות בטלוויזיה. גם בוקר אחרי התעוררתי קצת אחרי 7 ולכן לא פתחתי רדיו כי הנחתי שהחדשות כבר הסתיימו.

רק כשההרצאה הראשונה שלי בוטלה בגלל ״אבל לאומי״ שלא הבנתי – שאלתי את אחת הסטודנטיות האחרות מה קורה והיא סיפרה לי שרבין נרצח.

4 תגובות

 1. motior הגיב:

  שני אוירועים טרגיים הזכורים לרבים…

  Liked by 1 person

  1. adiad הגיב:

   בהחלט!

   אהבתי

 2. empiarti הגיב:

  בהחלט שני אירועים טרגיים שגם אני זוכרת בדיוק היכן הייתי כאשר קרו.
  ברצח רבין היינו בבית במיטה וצפינו בסרט בטלוויזיה לאחר שהעברנו ערוץ כשהסתיים הסיקור של הפגנת השלום בכיכר מלכי ישראל, הטלפון צלצל ואלה היו הורי מקליפורניה ששמעו על הירי והם התקשרו לעדכן אותנו – ואז כמובן העברנו בחזרה לערוץ הראשון וכבר ראינו את הדיווחים בלייב ועקבנו כמובן במהלך הימים הבאים ובכינו המון.
  באסון התאומים בדיוק חזרתי מהעבודה ובני היה באוטובוס בדרך לשיעור תופים והוא התקשר מהדרך לספר לי שמטוס נכנס באחד ממגדלי התאומים ואני בטפשותי חשבתי שהוא מתכוון ל"תאומים" ברמת גן ….אבל הוא תיקן אותי והדלקתי טלוויזיה….וכמובן נשארתי רתוקה למסך שעות אחר כך….אז עוד הראו את התמונות הבלתי ייאמנו לא מצונזרות כולל אנשים שקופצים אל מותם מהחלונות………זוועה

  Liked by 1 person

  1. adiad הגיב:

   לגבי רבין, לפחות ידעתם בזמן… בדיעבד מאוד כעסתי על ההרים שלי שלא טרחו להתקשר אלי בערב כדי להודיע לי מה קורה.

   אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s