חלום בלילה?

זה הנושא של השרביט החם השבוע.

בשנה ומשהו (כמעט וחצי?) האחרונה יצא לי לעבור כמה קורסי צילום במסגרת מסויימת. לפני בערך שלושה חודשים עלה במסגרת הזו קורס חדש בשם ״פיתוח הזהות הצילומית״ שנשמע לי מעניין.

והשיעורים הראשונים באמת היו מעניינים ודיברו למשל על איזה סגנון צילום אנחנו אוהבים ומה אנחנו אוהבים בתמונות שאנחנו אוהבים מתחומים שונים. אבל בדיעבד כבר בשיעורים האלו היה מרכיב שכנראה הראה שהקורס פחות מדבר אלי: הרמה והיכולת הצילומית של המשתתפים השונים היתה שונה לחלוטין (היתה שם מישהי שרק התחילה לצלם לעומת כאלו שעסקו בצילום בצורה רצינית עד כדי מקצועית) – כולל כאלו שבאו ללמוד במקביל רקע לטיפול באומנות בעזרת צילום. במקביל – כל אחד אהב צילומים בסגנון שונה: חלק עסקו בצילום טבע, או צילום רחוב או דוקומנטרי, או כל סגנון אחר.

למידה קבוצתית כזו היתה קיימת בקורסים אחרים שעברתי, אבל אז כנראה שהיה מחנה משותף מספיק גדול בתוכן של הקורס (למשל צילום רחוב) כדי שביקורת הדדית תהיה מעניינת לכולם. אבל בקורס הזה מצאתי את עצמי משתעממת מאוד כשדיברו על המשתתפים האחרים. ייתכן שלמי שהתעניין בתהליך שעומד מאחורי ההתאמה של הסגנון האישי לכל אחד היה מתעניין בתכנים האלו – אבל לי אישית זה פחות התאים. זה בלט במיוחד בתרגיל שעשינו בשיעור האחרון שבו השתתפתי (שלא היה השיעור האחרון בקורס) שבו צלמנו בזוגות כדי לראות איך הצלם השני מצלם, אני הייתי בת הזוג של צלמת שהיהת חסרת ניסיון, ורוב הנקודות ששמתי אליהן לב היו נקודות שבהן היא היתה צריכה להשתפר כצלמת – ובמקביל לא הרגשתי שאני מקבל השראה מהתמונות או מהתובנות של הצלמים האחרים, שהסתכמו בעיקר בתובנות על זווית צילום גבוהה או נמוכה או דרך פתח בגדר או בצמחיה כדי לצלם משהו.

לכם בסופו של דבר פרשתי מהקורס אחרי השיעור הזה, ולא הגעתי לשיעור או שניים האחרונים, ואני חושבת שהצוות הבין שאי פה התאמה והם לא ממש דאגו לי כשלא הגעתי.


אבל לפני כמה ימים יצא לי לחלום שאני עוברת עוד קורס במסגרת הזו, ואפילו עם אותו המדריך. אני לא זוכרת מה בדיוק למדנו, אבל אני כן הייתי צריכה להזכיר לעצמי שזה לא הקורס המשעמם שממנו פרשתי – אלא קורס אחר שהוא כן מעניין.

אחרי שהתעוררתי נכנסתי לעמוד הקורסים של החברה, וראיתי שבעצם אין הרבה חדש שם, אלא בעיקר תאריכים לקורסים הפופולריים שלהם שכבר עשיתי – ולמען האמת אין שום קורס חדש עם המדריך של הקורס הזה.

כל מקרה אני מודה שאני כנראה ארגיש קצת חוסר נוחות להרשם שוב אחרי שעזבתי את הקורס הקודם ללא הודעה מוקדמת מסודרת – אבל זה משהו שתלוי בזה שייפתח קורס מעניין, מה שלא נראה לי שייקרה.

4 תגובות

 1. motior הגיב:

  לא נראה לי שאת צריכה לחזור לקורס הזה… "חלומות שווא ידברו" 😉

  חג שמח!

  Liked by 1 person

  1. adiad הגיב:

   לקורס לא (אלא אם הם יתאימו אותו לתלמידים כמוני) – אבל למה לא לקורסים אחרים של אותה חברה?

   אהבתי

 2. empiarti הגיב:

  באמת צריך מזל כדי לקבל קורס שתואם גם את תחומי העניין שלך, גם את הכישורים והרמה שלך וגם שהאוכלוסיה בו תהיה פחות או יותר הומוגנית.

  Liked by 1 person

  1. adiad הגיב:

   בקורסים הקודמים שהשתתפתי בהם, המדריכים כן ידעו להתאים את הרמה לכולם – למשל ברמת העזרה השמדריכים הציעו בשיעורים הפרקטיים או בביקורת שהם העבירו על תמונות שצילמנו (מן הסתם ביקורת על תמונות של צלם מתחיל שונה מזו של צלם מתקדם יותר).

   אבל ייתכן שבקורסים הקודמים הקורס היה מבוסס על קורסים שהמדריכים העבירו במסגרות אחרות על אותו נושא – ולעומת זה פה אולי באמת היה מדובר על קורס שניסו להתאים אותו ממסגרת מקצועית (שבה מלמדים תרפיה בצילום) לאוכלוסיה הכללית ולא הצליחו לעשות את זה בצורה טובה.

   Liked by 1 person

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s